Witam
dziś recenzja cytrynowego mydła Aleppo firmy Najel, które mogłam przetestować dzięki uprzejmości Etno Bazar.
Czym jest mydło Aleppo?
Mydło Aleppo znane jako savon d'Alep, mydło laurowe, mydło syryjskie czy mydło ghar jest produkowane ręcznie w Syrii, według starożytnej receptury. Zwykle w skład mydła wchodzi: olej laurowy, oliwa z oliwek, woda oraz wodorotlenek sodu, znajdziemy także mydła które oprócz tych składników zawierają inne oleje lub zioła.
Jak wygląda produkcja mydła?
Więcej na temat mydła Aleppo znajdziemy tutaj: klik
Właściwości mydła Aleppo:
"-posiada właściwości antyseptyczne, zabliźniające i nawilżające, które odnawiają film hydrolipidowy.
-nawilża skórę
-jest przeznaczone dla skór suchych, dotkniętych takimi chorobami jak łuszczyca, trądzik, swędzenia, egzema
-hipoalergiczne,
-w 100% ulega biodegradacji,
-nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów, perfum ani innych substancji drażniących
Cytryna działa antybakteryjnie i ściągająco."
Podobno sama Kleopatra raczyła się jego cudownymi właściwościami, więc czemu nie spróbować?
Sama testowałam to mydło:
O firmie Najel:
"NAJEL to firma, która bazuje na arabskiej tradycji. Posiada linię produkcyjną w Syrii, składniki do wyrobu kosmetyków sprowadza także z Maroka, ale jej siedziba mieści się we Francji."
A tak wygląda po miesiącu testowania:
Mydło jest dość małe (100 g) i poręczne, dlatego nie przekroiłam go na pół.
Zapach: mimo że mydło zawiera substancję zapachową oraz ekstrakt ze skórki cytryny, pachnie typowo dla mydeł Aleppo, także nie zniechęcajmy się że nie pachnie jak świeże cytrynki.
Mydło możemy nabyć na stronie Etno Bazar tutaj: klik
Skład:
* Sodium Olivate- sól sodowa kwasu tłuszczowego z oliwy z oliwek, składnik myjący.
Filmik nt oliwy na youtube stworzony przez użytkowniczkę TheKretka1:
* Sodium Laurate- sól sodowa kwasu tłuszczowego z oleju laurowego, składnik myjący.
Olej laurowy "charakterystyczny zapach oraz cenne właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne zawdzięcza licznym olejkom eterycznym zasobnym w substancje aktywne takie jak α-pinen, β-pinen, limonen, linalool oraz cineol. Olejek laurowy to także prawdziwe bogactwo chlorofilu, witamin i składników mineralnych.
Olejek laurowy działa antyseptycznie i przeciwgrzybiczo na skórę głowy. Skutecznie walczy z łupieżem i wypadaniem włosów. Reguluje wydzielanie sebum oraz zapobiega przetłuszczaniu skóry głowy. Wzmacnia mieszki włosowe oraz pobudza porost włosów.
Olejek laurowy bardzo dobrze sprawdza się w walce z niedoskonałościami skóry, dlatego polecany jest do pielęgnacji cery mieszanej oraz tłustej i trądzikowej. Kosmetyk przywraca równowagę hydro-lipidową naskórka, działa przeciwzapalnie i antyseptycznie. Dzięki zawartości cennych olejków eterycznych odstresowuje skórę oraz zapobiega przedwczesnemu pojawieniu się zmarszczek."
* Citrus Limonum Peel Extract- ekstrakt ze skórki cytryny.
Ciekawy film o tym bardzo popularnym owocu:
* Woda
* Sodium Hydroxide- "NaOH – nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorotlenków, należący do najsilniejszych zasad.
"W wodzie rozpuszcza się bardzo dobrze, wydzielając znaczne ilości ciepła i tworząc silnie żrący ług sodowy - bezbarwną, bezzapachową i niepalną ciecz, która reaguje z kwasami, tlenkami niemetali i wodorotlenkami amfoterycznymi, tworząc sole sodowe, jest śliska w dotyku, powoduje oparzenia." Jednak substancja ta użyta w odpowiednich ilościach jest bezpieczna.
w wyniku reakcji wodorotlenku sodu z tłuszczami, otrzymamy Sodium Olivate, Sodium Laurate(olej laurowy oraz oliwa z oliwek), jest to tzw reakcja zmydlania tłuszczów. "Reakcję zmydlania przeprowadza się w wysokiej temperaturze, następnie otrzymane mydło chłodzi się i osusza. Tak przygotowanym mydłem można myć i prać.
tłuszcz + NaOH = mydło + gliceryna ".
Więcej na ten temat tutaj i tutaj.
* Linalool- "Linalol. Składnik kompozycji zapachowej. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów. Obecność substancji musi być uwzględniona w wykazie składników (INCI), gdy jej stężenie przekracza:
0,001 % w produkcie niespłukiwanym
0,01 % w produkcie spłukiwanym"
http://arsenicmakeup.blogspot.com/p/baza-inci.html
Moja opinia:
Mydło służyło mi przede wszystkim do mycia buzi oraz dekoltu dwa razy dziennie, gdzie zwykle mam problem z niedoskonałościami.
Odczucia w czasie testowania:
* dobrze myje i oczyszcza skórę
* dobrze się pieni
* po umyciu skóra wygląda lepiej: matowi, rozjaśnia przebarwienia, leczy i goi, nadaje się do skóry trądzikowej problematycznej, napina
* potrafi jednak wysuszać, dlatego użycie toniku lub/i oleju/kremu jest potrzebne
* ładny naturalny skład
* minusem jest na pewno zapach, który nie każdemu może odpowiadać
Pomimo minusów mam ochotę przetestować inne rodzaje tego mydła. Ze swojej strony polecam: 4/5.
czwartek, 26 lutego 2015
Cytrynowe mydło Aleppo Najel
Etykiety:
aleppo,
cytryna,
etno bazar,
mydło,
mydło ghar,
mydło laurowe,
najel,
savon d'Alep,
syria,
trądzik
środa, 18 lutego 2015
Fitomed Tonik oczyszczający ziołowy do cery tłustej
Witam
dziś recenzja na temat oczyszczającego toniku Fitomed do cery tłustej, który mogłam przetestować dzięki Ciekawskiej Magdalenie i jej akcji na blogu: klik :)
Na paczkę musiałam troszkę poczekać, ale przyszła dobrze zapakowana w folię bąbelkową, nic się nie zniszczyło i nie wylało, co najważniejsze ;)Poza tym bez nożyczek się nie obyło i miałam trochę zabawy z otwieraniem, niczym gwiazdkowy prezent ;p
A w środku:
Jak widzimy tonik znajduje się w przezroczystej butelce, dzięki czemu widać ile produktu zużywamy. Szata graficzna także mi się podoba, jest minimalistyczna i zawiera wszystkie potrzebne informacje.
Dzięki praktycznemu otwarciu nie zniszczymy sobie paznokci:
Otwór jest malutki, dzięki czemu nie wylejemy toniku za dużo:
Zapach płynu także ok: słodki, delikatnie ziołowy. Kolor kojarzy mi się z naparami ziołowymi, które tak lubię pić.
Tonik można nabyć w małych sklepikach jak i na stronie producenta:kilik
O toniku:
"Najważniejszymi składnikami wyciągu z szałwii są olejek, garbniki, kwasy organiczny, sole mineralne. Olejek szałwiowy bardzo dobrze oczyszcza skórę, przeciwdziała zbytniemu jej przetłuszczaniu się. Tonik wzbogacono o wyciąg z oczaru, melisy, nagietka, d-pantenol. Tonik wygładza i rozjaśnia skórę, zamyka pory, łagodzi objawy w przypadku trądziku grudkowo-krostkowego. Tonik nie zawiera barwników."
Sposób użycia:
" Tonik stosować po umyciu twarzy delikatnym żelem ziołowym z mydlnicy lekarskiej. Twarz opłukać tonikiem, pozostawić do wyschnięcia ( w celu wyrównania pH) lub lekko spłukać wodą. Produkt ziołowy. Dopuszcza się wytracanie osadu i wahanie koloru. Chronić przed słońcem".
Skład:
* Woda
* Salvia Officinalis Leaf Extract - "Wyciąg z liści szałwii lekarskiej. Szałwia jest uprawiana w wielu regionach Europy i powszechnie wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym oraz w produktach dla domu. Olejek eteryczny oraz wyciągi z szałwii znajdują zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym ze względu na orzeźwiający zapach, natomiast sama kompozycja zapachowa jest wykorzystywana w środkach odstraszających owady. Zaleca się stosowanie wyciągu z szałwii w produktach do pielęgnacji włosów, a zwłaszcza w kosmetykach do włosów ciemnych. Wyciąg z szałwii wchodzi również w skład produktów przeznaczonych do higieny jamy ustnej jako doskonały dodatek smakowy do pasty do zębów, posiadający dodatkowo właściwości odkażające i gojące, zalecany przede wszystkim w przypadku zakażeń jamy ustnej i dziąseł. Olejek eteryczny z szałwii użyty jako składnik produktów do masażu łagodzi bóle reumatyczne oraz bóle mięśni i stawów. Słowo „szałwia" wywodzi się od łacińskiego czasownika „salvere", który oznacza „ocalić" lub „uzdrowić". W wielu częściach świata szałwię uznawano ponadto za talizman przynoszący szczęście. Bogata w minerały, witaminy, fitosterole i flawonoidy. Ma właściwości przeciwpotne, przeciwzapalne, zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych."
* Hamamelis Virginia Leaf Extract- ekstrakt z liści oczaru."Oczar wirginijski to krzew należący do rodziny oczarowatych (Hamamelidaceae), charakteryzujący się żółtymi, drobnymi kwiatami, które pojawiają się późną jesienią lub zimą, ożywiając nagie gałązki. Oryginalnie wywodzi się z terenów USA i Kanady, obecnie rośnie także w Europie. Cenne właściwości oczaru odkryli już setki lat temu Indianie Północno-Amerykańscy, wykorzystując napar z liści oczaru do leczenia trudno gojących się ran, zadrapań i owrzodzeń. Nazywano go wówczas 'Świętą rośliną Indian' lub w nawiązaniu do koloru kwiatów 'Złotem Indian'. Stosowany zewnętrznie posiada silne działanie ściągające, przeciwkrwotoczne, antybakteryjne, poprawia ukrwienie skóry, wzmacnia i zwęża naczynka krwionośne, pobudza i przyśpiesza gojenie i regenerację podrażnionej skóry oraz zanikanie siniaków i drobnych wybroczyn, łagodzi oparzenia słoneczne, zapobiega infekcjom."
* Melissa Officinalis Extract-"Ekstrakt z Melisy lekarskiej skutecznie łagodzi podrażnienia oraz przynosi ulgę zmęczonej skórze, chroni ją przed działaniem wolnych rodników. Idealny składnik kosmetyków do przetłuszczających się włosów, a szczególne tłustych u nasady i suchych na końcach. Posiada właściwości regenerujące, uspakajające oraz odświeżające chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych."
* Calendula Officinalis Extract-"Ekstrakt z nagietka lekarskiego. Ekstrakt z nagietka (Calendula Officinalis Flower Extract) to wyciąg z kwiatów nagietka lekarskiego. Jest źródłem olejku lotnego, flawonoidów, karotenoidów, alkoholi trójterpenowych, śluzu, związków żywicowych, goryczy, kwasu jabłkowego i innych. Wykazuje działanie przeciwzapalne poprzez hamowanie infiltracji leukocytów, stosowany jest w oparzeniach, odmrożeniach, wykwitach skórnych, liszajach, stłuczeniach, na miejsca po ukąszeniach owadów, przyspiesza proces ziarninowania, bliznowacenia i gojenia ran, ma właściwości antypierwotniakowe, przeciwgrzybicze i antybiotyczne (zwłaszcza na bakterie ropotwórcze), działa ściągająco i oczyszcza pory, chroni przed podrażnieniami, stymuluje proces odnowy i przeciwdziała nadmiernemu złuszczaniu się naskórka, pielęgnuje skórę szorstką, popękaną i zniszczoną."
* Panthenol- "Pantenol. Substancja pochodzenia syntetycznego. Nawilża, działa przeciwzapalnie, jest naturalnym prekursorem witaminy B5 (kwasu pantotenowego), substancji bardzo szeroko rozpowszechnionej w przyrodzie, obecnej w każdej żywej tkance. Pantenol może występować w postaci dwóch odmian (izomerów) określanych literami D- i L-. Tylko jedna z nich (D-pantenol) wykazuje aktywność biologiczną, izomer L- jest nieczynny i nie ulega przekształceniu w witaminę B5. Ma silne własności higroskopijne. Pantenol należy do silnie działających stymulatorów wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Wykazuje silne działanie gojące przy różnych rodzajach uszkodzeń skóry i błon śluzowych, łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy wywołane czynnikami alergogennymi."
* Glycerin- "Gliceryna. Alkohol trójwodorotlenowy. Głównym źródłem gliceryny w przemyśle są tłuszcze roślinne i tłuszcze zwierzęce, które w reakcji z roztworami zasad ulegają reakcji hydrolizy do gliceryny i mydeł. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Humektant - zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Efekt nawilżający uzyskuje się tylko wtedy, gdy wilgotność powietrza nie jest mniejsza niz 65%. Jeśli jest ona mniejsza, gliceryna nie przyciąga cząsteczek wody z powietrza, ale pobiera ją z dolnych warstw skóry, czyli silnie ją wysusza!".
* Peg-40 Hydrogenated Castrol Oil- "Jest pochodną glikolu polietylenowego z uwodornionego oleju rycynowego na bazie ropy naftowej. Niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie. Stabilna w obecności elektrolitów. Wrażliwa na zmiany pH - w niskim pH jest stabilna, w wysokim ulega rozpadowi (hydrolizie). Substancja odtłuszczająca usuwająca zanieczyszczenia tłuszczowe z powierzchni skóry. Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Nie jest bezpieczny do stosowania na uszkodzoną skórę."
* Lactic Acid- - "Kwas mlekowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), o działaniu złuszczającym, nawilżającym i przeciwstarzeniowym. W naturze kwas ten występuje w kwaśnym mleku, jogurtach, żurach i kiszonkach. W kosmetyce wykorzystuje się głównie kwas L-mlekowy, który można otrzymać wyłącznie podczas naturalnego procesu fermentacji cukrów z udziałem bakterii mlekowych z rodzaju Lactobacillus. Naturalny konserwant i regulator pH."
* Parfum- "Związki zapachowe pochodzenia różnego."
* Phenoxyethanol(and)Ethylhexylglycerin- "FEOG, konserwant. Składa się z:
Ethylhexylglycerin:
Etyloheksylogliceryna. Alkilowa pochodna eteru gliceryny. Surowiec ten to wielofunkcyjny związek powodujący nawilżenie i natłuszczenie skóry, a także zapewnia dobre odczucia dermalne. Stosowany w recepturze kosmetycznej podwyższa skuteczność tradycyjnych konserwantów.
Phenoxyethanol:
Fenoksyetanol. Półsyntetyczny środek konserwujący. Eter glikolowy, mający postać oleistego, bezbarwnego płynu. Ma działanie bakteriobójcze, stosowany jest jako konserwant, utrwalacz w perfumach, substancja odstraszająca owady, zewnętrzny środek odkażający, rozpuszczalnik. Wykazuje silne właściwości antybakteryjne w szerokim spektrum, jak również właściwości przeciwgrzybicze."
Źródła: http://arsenicmakeup.blogspot.com/p/baza-inci.html, http://www.e-naturalne.pl
Moja opinia:
Jest to pierwszy produkt marki Fitomed, który używam, dlatego nie wiedziałam czego się spodziewać. Tonik stosowałam po myciu mydłem Aleppo, dwa razy dziennie.
Plusy i minusy, które zauważyłam w czasie używania produktu:
+ ładny ziołowy zapach
+ sprawdza się super po mydle: nawilża, przywraca naturalne Ph, koi
+ odświeża
+ moja skóra po użyciu tego toniku wydaje się bardziej oczyszczona i zagojona, ale nie wiem czy to tonik czy raczej mydło Aleppo a może połączenie tych dwóch
+ Ładny skład
+ wydajność: zostało jakieś 75 % produktu
+ cena: 10 zł
+ funkcjonalne opakowanie, nie wylewa się dużo produktu, łatwo otworzyć, widać ile produktu zostało
- trudno dostępny: małe sklepiki, strona internetowa
- nie zauważyłam rozjaśnienia skóry oraz zamykania porów o których wspomina producent
Tonik jak najbardziej polecam, ja jestem zadowolona 4/5.
dziś recenzja na temat oczyszczającego toniku Fitomed do cery tłustej, który mogłam przetestować dzięki Ciekawskiej Magdalenie i jej akcji na blogu: klik :)
Na paczkę musiałam troszkę poczekać, ale przyszła dobrze zapakowana w folię bąbelkową, nic się nie zniszczyło i nie wylało, co najważniejsze ;)Poza tym bez nożyczek się nie obyło i miałam trochę zabawy z otwieraniem, niczym gwiazdkowy prezent ;p
A w środku:
Jak widzimy tonik znajduje się w przezroczystej butelce, dzięki czemu widać ile produktu zużywamy. Szata graficzna także mi się podoba, jest minimalistyczna i zawiera wszystkie potrzebne informacje.
Dzięki praktycznemu otwarciu nie zniszczymy sobie paznokci:
Otwór jest malutki, dzięki czemu nie wylejemy toniku za dużo:
Zapach płynu także ok: słodki, delikatnie ziołowy. Kolor kojarzy mi się z naparami ziołowymi, które tak lubię pić.
Tonik można nabyć w małych sklepikach jak i na stronie producenta:kilik
O toniku:
"Najważniejszymi składnikami wyciągu z szałwii są olejek, garbniki, kwasy organiczny, sole mineralne. Olejek szałwiowy bardzo dobrze oczyszcza skórę, przeciwdziała zbytniemu jej przetłuszczaniu się. Tonik wzbogacono o wyciąg z oczaru, melisy, nagietka, d-pantenol. Tonik wygładza i rozjaśnia skórę, zamyka pory, łagodzi objawy w przypadku trądziku grudkowo-krostkowego. Tonik nie zawiera barwników."
Sposób użycia:
" Tonik stosować po umyciu twarzy delikatnym żelem ziołowym z mydlnicy lekarskiej. Twarz opłukać tonikiem, pozostawić do wyschnięcia ( w celu wyrównania pH) lub lekko spłukać wodą. Produkt ziołowy. Dopuszcza się wytracanie osadu i wahanie koloru. Chronić przed słońcem".
Skład:
* Woda
* Salvia Officinalis Leaf Extract - "Wyciąg z liści szałwii lekarskiej. Szałwia jest uprawiana w wielu regionach Europy i powszechnie wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym oraz w produktach dla domu. Olejek eteryczny oraz wyciągi z szałwii znajdują zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym ze względu na orzeźwiający zapach, natomiast sama kompozycja zapachowa jest wykorzystywana w środkach odstraszających owady. Zaleca się stosowanie wyciągu z szałwii w produktach do pielęgnacji włosów, a zwłaszcza w kosmetykach do włosów ciemnych. Wyciąg z szałwii wchodzi również w skład produktów przeznaczonych do higieny jamy ustnej jako doskonały dodatek smakowy do pasty do zębów, posiadający dodatkowo właściwości odkażające i gojące, zalecany przede wszystkim w przypadku zakażeń jamy ustnej i dziąseł. Olejek eteryczny z szałwii użyty jako składnik produktów do masażu łagodzi bóle reumatyczne oraz bóle mięśni i stawów. Słowo „szałwia" wywodzi się od łacińskiego czasownika „salvere", który oznacza „ocalić" lub „uzdrowić". W wielu częściach świata szałwię uznawano ponadto za talizman przynoszący szczęście. Bogata w minerały, witaminy, fitosterole i flawonoidy. Ma właściwości przeciwpotne, przeciwzapalne, zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych."
* Hamamelis Virginia Leaf Extract- ekstrakt z liści oczaru."Oczar wirginijski to krzew należący do rodziny oczarowatych (Hamamelidaceae), charakteryzujący się żółtymi, drobnymi kwiatami, które pojawiają się późną jesienią lub zimą, ożywiając nagie gałązki. Oryginalnie wywodzi się z terenów USA i Kanady, obecnie rośnie także w Europie. Cenne właściwości oczaru odkryli już setki lat temu Indianie Północno-Amerykańscy, wykorzystując napar z liści oczaru do leczenia trudno gojących się ran, zadrapań i owrzodzeń. Nazywano go wówczas 'Świętą rośliną Indian' lub w nawiązaniu do koloru kwiatów 'Złotem Indian'. Stosowany zewnętrznie posiada silne działanie ściągające, przeciwkrwotoczne, antybakteryjne, poprawia ukrwienie skóry, wzmacnia i zwęża naczynka krwionośne, pobudza i przyśpiesza gojenie i regenerację podrażnionej skóry oraz zanikanie siniaków i drobnych wybroczyn, łagodzi oparzenia słoneczne, zapobiega infekcjom."
* Melissa Officinalis Extract-"Ekstrakt z Melisy lekarskiej skutecznie łagodzi podrażnienia oraz przynosi ulgę zmęczonej skórze, chroni ją przed działaniem wolnych rodników. Idealny składnik kosmetyków do przetłuszczających się włosów, a szczególne tłustych u nasady i suchych na końcach. Posiada właściwości regenerujące, uspakajające oraz odświeżające chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych."
* Calendula Officinalis Extract-"Ekstrakt z nagietka lekarskiego. Ekstrakt z nagietka (Calendula Officinalis Flower Extract) to wyciąg z kwiatów nagietka lekarskiego. Jest źródłem olejku lotnego, flawonoidów, karotenoidów, alkoholi trójterpenowych, śluzu, związków żywicowych, goryczy, kwasu jabłkowego i innych. Wykazuje działanie przeciwzapalne poprzez hamowanie infiltracji leukocytów, stosowany jest w oparzeniach, odmrożeniach, wykwitach skórnych, liszajach, stłuczeniach, na miejsca po ukąszeniach owadów, przyspiesza proces ziarninowania, bliznowacenia i gojenia ran, ma właściwości antypierwotniakowe, przeciwgrzybicze i antybiotyczne (zwłaszcza na bakterie ropotwórcze), działa ściągająco i oczyszcza pory, chroni przed podrażnieniami, stymuluje proces odnowy i przeciwdziała nadmiernemu złuszczaniu się naskórka, pielęgnuje skórę szorstką, popękaną i zniszczoną."
* Panthenol- "Pantenol. Substancja pochodzenia syntetycznego. Nawilża, działa przeciwzapalnie, jest naturalnym prekursorem witaminy B5 (kwasu pantotenowego), substancji bardzo szeroko rozpowszechnionej w przyrodzie, obecnej w każdej żywej tkance. Pantenol może występować w postaci dwóch odmian (izomerów) określanych literami D- i L-. Tylko jedna z nich (D-pantenol) wykazuje aktywność biologiczną, izomer L- jest nieczynny i nie ulega przekształceniu w witaminę B5. Ma silne własności higroskopijne. Pantenol należy do silnie działających stymulatorów wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Wykazuje silne działanie gojące przy różnych rodzajach uszkodzeń skóry i błon śluzowych, łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy wywołane czynnikami alergogennymi."
* Glycerin- "Gliceryna. Alkohol trójwodorotlenowy. Głównym źródłem gliceryny w przemyśle są tłuszcze roślinne i tłuszcze zwierzęce, które w reakcji z roztworami zasad ulegają reakcji hydrolizy do gliceryny i mydeł. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Humektant - zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Efekt nawilżający uzyskuje się tylko wtedy, gdy wilgotność powietrza nie jest mniejsza niz 65%. Jeśli jest ona mniejsza, gliceryna nie przyciąga cząsteczek wody z powietrza, ale pobiera ją z dolnych warstw skóry, czyli silnie ją wysusza!".
* Peg-40 Hydrogenated Castrol Oil- "Jest pochodną glikolu polietylenowego z uwodornionego oleju rycynowego na bazie ropy naftowej. Niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie. Stabilna w obecności elektrolitów. Wrażliwa na zmiany pH - w niskim pH jest stabilna, w wysokim ulega rozpadowi (hydrolizie). Substancja odtłuszczająca usuwająca zanieczyszczenia tłuszczowe z powierzchni skóry. Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Nie jest bezpieczny do stosowania na uszkodzoną skórę."
* Lactic Acid- - "Kwas mlekowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), o działaniu złuszczającym, nawilżającym i przeciwstarzeniowym. W naturze kwas ten występuje w kwaśnym mleku, jogurtach, żurach i kiszonkach. W kosmetyce wykorzystuje się głównie kwas L-mlekowy, który można otrzymać wyłącznie podczas naturalnego procesu fermentacji cukrów z udziałem bakterii mlekowych z rodzaju Lactobacillus. Naturalny konserwant i regulator pH."
* Parfum- "Związki zapachowe pochodzenia różnego."
* Phenoxyethanol(and)Ethylhexylglycerin- "FEOG, konserwant. Składa się z:
Ethylhexylglycerin:
Etyloheksylogliceryna. Alkilowa pochodna eteru gliceryny. Surowiec ten to wielofunkcyjny związek powodujący nawilżenie i natłuszczenie skóry, a także zapewnia dobre odczucia dermalne. Stosowany w recepturze kosmetycznej podwyższa skuteczność tradycyjnych konserwantów.
Phenoxyethanol:
Fenoksyetanol. Półsyntetyczny środek konserwujący. Eter glikolowy, mający postać oleistego, bezbarwnego płynu. Ma działanie bakteriobójcze, stosowany jest jako konserwant, utrwalacz w perfumach, substancja odstraszająca owady, zewnętrzny środek odkażający, rozpuszczalnik. Wykazuje silne właściwości antybakteryjne w szerokim spektrum, jak również właściwości przeciwgrzybicze."
Źródła: http://arsenicmakeup.blogspot.com/p/baza-inci.html, http://www.e-naturalne.pl
Moja opinia:
Jest to pierwszy produkt marki Fitomed, który używam, dlatego nie wiedziałam czego się spodziewać. Tonik stosowałam po myciu mydłem Aleppo, dwa razy dziennie.
Plusy i minusy, które zauważyłam w czasie używania produktu:
+ ładny ziołowy zapach
+ sprawdza się super po mydle: nawilża, przywraca naturalne Ph, koi
+ odświeża
+ moja skóra po użyciu tego toniku wydaje się bardziej oczyszczona i zagojona, ale nie wiem czy to tonik czy raczej mydło Aleppo a może połączenie tych dwóch
+ Ładny skład
+ wydajność: zostało jakieś 75 % produktu
+ cena: 10 zł
+ funkcjonalne opakowanie, nie wylewa się dużo produktu, łatwo otworzyć, widać ile produktu zostało
- trudno dostępny: małe sklepiki, strona internetowa
- nie zauważyłam rozjaśnienia skóry oraz zamykania porów o których wspomina producent
Tonik jak najbardziej polecam, ja jestem zadowolona 4/5.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Welcome in my world..