czwartek, 30 kwietnia 2015

Szampon z glinką Rhassoul

Witam,
Dawno nie pisałam, więc postanowiłam to zmienić, tym bardziej iż został mi do zrecenzowania szampon,o którym zaraz. I tym razem mogłam go przetestować dzięki uprzejmości Etno Bazar.


Czym jest Marokańska Glinka?

Rhassoul lub Ghassoul jest naturalną glinką mineralną wydobywaną w górach Atlas w Maroku od VIII wieku . Marokańskie kobiety od wieków wykorzystują ją do mycia ciała i włosów. Glinka zawiera krzemionkę, żelazo, magnez, potas , sód , lit, oraz pierwiastki śladowe.

Dziś wykorzystuje się ją w łaźni tureckiej wraz z rękawicą Kessa. Glinkę możemy wykorzystać jako maseczkę do ciała oraz twarzy. zmiękczy skórę , zmniejszy wydzielanie łoju , regeneruje skórę przez usunie martwe komórki skóry i zmniejszy pory.

Glinkę Rhassoul znajdziemy także w szamponie:

SZAMPON Z GLINKA RHASSOULSzampon otrzymujemy w przezroczystej butelce z miękkiego plastiku o pojemności 250 ml, która jest poręczna i fajnie mieści się w dłoni, a dzięki temu, że plastik jest miękki, łatwo wydobyć taka ilość produktu jaką potrzebujemy.

Otwarcie:Buteleczka otwiera się łatwo, nie musimy się martwić że połamiemy paznokcie, nie miałam z tym żadnych problemów, nawet gdy miałam śliskie, mokre ręce. Poza tym otwór jest mały i nie wylejemy od razu za dużo produktu.

O produkcie:"Kremowy, oczyszczający szampon z naturalną, marokańską glinką ghassoul znaną z wyjątkowych właściwości pielęgnujących i skutecznie oczyszczających skórę głowy. Odświeża włosy nadając im piękno i naturalny połysk oraz sprawia, że łatwo się rozczesują.

Polecamy do włosów z tendencją do przetłuszczania się."

Skład:* Woda

* Moroccan Lava Clay- Marokańska Glinka.

* Sodium Laureth Sulfate- " = SLES - Anionowa substancja powierzchniowo czynna. Często stosowana również w chemii gospodarczej, ze względu na niski koszt produkcji. Wykazuje właściwości drażniące i (silnie) wysuszające skórę. Wywołuje świąd, rumień oraz charakterystyczne plamy. Przy dużej nadwrażliwości Sodium Laureth Sulfate powoduje rozległe i zlewające się plamy, w formie potocznego liszaja. Uszkadzają osłonki włosów powodując łamliwość i rozdwajanie włosów."

* Cocamidopropylbetain- "Cocamidopropyl Betaine – Kokamidopropylobetaina. Amfoteryczna substancja powierzchniowo czynna otrzymywana z kokosa. Główne zastosowanie to preparaty myjące. Substancja myjąca, pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Jest to detergent anionowy, podstawa płynów kąpielowych, żeli do kąpieli, szamponów i mydeł w płynie. Aprobowany przez ECOCERT do stosowania w kosmetykach naturalnych."

* Polyquaternium-7- " jest przejrzystym płynem bezbarwnym do jasnożółtego. Powszechnie stosowany jako składnik aktywny szamponów, odżywek i areozoli do włosów. Działa antystatycznie, zmiękczająco, pozwala wyprostować niesforne włosy i zapobiec powstawaniu „kołtunów”. Dodatni ładunek cząsteczek neutralizuje ujemny ładunek białka włosów dzięki czemu włosy są gładkie, nie elektryzują się i łatwo się rozczesują. Tworząc ochronną warstwę zapobiega przesuszeniu skóry i włosów. Sprawia, że włosy są lśniące i jedwabiście miękkie w dotyku. Może być również używany do modyfikowania właściwości pieniących – zmniejsza wielkość pęcherzyków powietrza, poprawia stabilność piany i zwiększa poślizg, dzięki czemu tworzy bogatą, kremową piankę o doskonałym poślizgu, co jest istotne na przykład w produktach do golenia.
Polyquaternium-7, w produktach do pielęgnacji włosów jest uważane za całkowicie bezpieczne i na ogół nie powoduje żadnych podrażnień. Może być stosowane w codziennej pielęgnacji zarówno u osób o wrażliwej skórze jak i dzieci.
PQ7 bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Stosowany jest w wielu różnych produktach, w tym w szamponach, odżywkach i płynach płukania włosów, mydłach, płynach i żelach do kąpieli, w areozolach do włosów, w żelach pod prysznic, w produktach do golenia i innych."

* Cocamide DEA- "Niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja umiarkowanie lipofilowa, słabo rozpuszcza się w wodzie. Niestabilna chemicznie. Substancja myjąca, pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Znajduje się na liście substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania. Maksymalne stężenie amin drugorzędowych w produkcie gotowym nie powinno przekraczać 0,5%, także maksymalne stężenie amin drugorzędowych nie powinno przekraczać 5% (dotyczy surowców). Ponadto substancji nie należy stosować z substancjami nitrozującymi. Maksymalna zawartość nitrozoaminy nie powinna przekraczać 50 mikro g/kg. Substancja nie powinna być przechowywana w pojemniku zawierającym azotyny. Jest substancją szkodliwą chemicznie dla środowiska."

* Sodium Chloride- " Chlorek sodu, sól kuchenna. Wpływa na konsystencję kosmetyków myjących - powoduje wzrost lepkość w preparatach zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne. Substancja stosowana w preparatach do higieny jamy ustnej jako substancja polerująca oraz redukująca nieprzyjemny zapach."

* Silica- "Żel krzemionkowy otrzymywany przez zakwaszanie meta i orto krzemianu sodu. Biały lekki proszek o silnie rozwiniętej powierzchni. Charakteryzuje się wysoką chłonnością wody. Stabilny chemicznie.
Popularny wypełnaicz. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyków pudrowych, poprawia ich przyczepność oraz ułatwia rozprowadzenie. Stabilizator emulsji (np. kremów), przedłuża trwałość kosmetyków, zapobiega przed rozwarstwianiem. Wykorzystywany jako modyfikator właściwości reologicznych, wpływa na konsystencję kosmetyku, zwiększając lepkość."

* Fragrence-" Związki zapachowe pochodzenia różnego."

* Citric Acid- " Kwas cytrynowy. Pochodzenia roślinnego. Naturalny ekstrakt owoców cytrusowych. Szeroko stosowany w kosmetyce jako środek wspomagający działanie innych składników aktywnych. Składnik pomocniczy w ustawieniu wartości pH. Substancja maskująca (związki organiczne), którą dodaje się do środków kosmetycznych, aby mogła wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Citric Acid należy do kwasów AHA i wykazuje działanie keratolityczne, czyli złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę. W kosmetykach pełni rolę regulatora pH, a także kompeksuje jony metali, dzięki czemu zwiększa trwałość kosmetyku."

* Imidazolidinyl Urea-" Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).
Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,6%."

* Methylchloroisothiazolinone- "Metylochloroizotiazolinon. Konserwant. Ma działanie alergizujące i oddziałują na układ nerwowy. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,0015%."

* Methylisothiazolinone- "Substancja rozpuszczalna w wodzie, stabilna chemicznie. Rozpadowi ulega w temperaturze powyżej 155 ºC.
Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni kosmetyk przed wtórnym zakażeniem bakteryjnym – mikroorganizmami, które mogą być wprowadzane do produktu poprzez kontakt produktu ze skórą (np. w czasie nabierania kremu palcem) lub otoczeniem.
Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w preparacie gotowym do użycia wynosi 0,01% (100 ppm). Występuje też w mieszaninie z pochodną chlorową – methylchloroisothiazolinone (w stosunku 3:1, 5-chloro-2-metylo-3(2H)-izotiazolonu i 2-metylo-3(2H)-izotiazolonu). Maksymalne stężenie mieszaniny w produkcie gotowym wynosi 0,0015% (15 ppm)."


Cena: 37,90 zł


Moja opinia:Produkt stosowałam raz/dwa w tygodniu. Nie jest to produkt który stosowałabym codziennie, gdyż zawiera SLS. Na początku ciężko mi było porządnie wstrząsnąć, aby połączyć dwie "fazy" produktu, i tak dostać się do glinki.

W czasie testowania moje włosy nie przetłuszczały się bardzo, więc tak działa ;p Jednak co do łupieżu, nic z nim nie zrobił, a miałam wrażenie, że problem się pogłębił, być może to przez SLS w składzie.

Całkiem dobrze się pienił, nie plątał tak bardzo włosów, nie czułam także "szorstkości" w czasie mycia. Zapach także okey: delikatny,orientalny. Oczyszcza, ale nie czułam, aby aż skrzypiały z czystości. Nie wysuszył mi włosów. Włosy wypadały po nim trochę bardziej niż zwykle.

W każdym bądź razie całkiem ciekawy produkt.

Ocena: 3/5
Źródła: http://arsenicmakeup.blogspot.com/p/baza-inci.html, http://www.kosmopedia.org,http://en.wikipedia.org/wiki/Rhassoul

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Welcome in my world..