czwartek, 29 sierpnia 2013

Czarownice z Salem inaczej

Witam,
dawno nie było wpisu, a to przez moją nieobecność- wycieczka do Krakowa oraz pobyt w Anglii u rodziców, gdzie nie miałam dostępu do bloga.

Dziś o książce, która przeczytałam miesiąc temu i szkoda nie napisać o niej choć kilka słów.

A mowa o:
Tytuł:Wróżby z koronek
Autor: Barry Brunonia
Oprawa: Miękka
Ilość Stron: 432

Opis (spisany z książki):


"Kobiety z rodziny Whitneyów, starego rodu czarownic z Salem, już wieki temu posiadły umiejętność czytania przyszłości z koronek. Ten cudowny dar niekiedy staje się przekleństwem. Po śmierci siostry bliźniaczki, którą przewidziała, oszalała z bólu piętnastoletnia Towner poprzysięgła już nigdy więcej nie wróżyć z koronek. Lecz kiedy w tajemniczych okolicznościach znika jej babka Eva, Towner musi wrócić do rodzinnego miasta i zmierzyć się z demonami przeszłości. Historia Salem jest mroczna i pełna okrucieństwa, a obecne wydarzenia wydają się mieć związek z tym, co działo się przed wiekami - procesami czarownic i falą nienawiści, jaka ogarnęła okolicę. Dziewczyna jeszcze nie wie, że w Salem zagraża jej coś więcej niż tylko straszne wspomnienie..."

Moja opinia:


Książka opowiada o mrocznej przeszłości Sophyi Towner, która stara się zostawić dawne czasy za sobą i żyć dalej teraźniejszością. Jednak musi się zmierzyć z dawnymi demonami. Opowieść zawiera troszkę kryminału, troszkę dramatu i ciut romansu, ale na pewno nie jest to opowieść o nadprzyrodzonych niesamowitych istotach,a o zwyczajnym życiu w dzisiejszym mieście czarownic- Salem. O kobietach noszących w sobie przekleństwo daru... o wizjach zapisanych w koronkach... i o rychłym spełnieniu się tych wizji...
Czarownice, to zwykłe kobiety uczące magii, wróżące i sprzedające zioła w pobliskich sklepikach,silne kobiety, które radzą sobie w życiu pomimo trudności, więc jeśli ktoś oczekiwał po tytule: walki dobra ze złem,będzie rozczarowany.
Serdecznie polecam, dobra książka, zaskoczy nie jednego.


Obrazek pochodzi ze strony: lubimyczytac.pl


Ogłoszenia parafialne:
Kolejny odcinek już 15-nasty programu Kawaii International pt The Kawaii Sweet Life, będzie nadawany na stacji NKH World (można obejrzeć np na Cyfrowym Polsacie lub na stronie oficjalnej):

* 31 sierpnia, w sobotę w godzinach: 15:10/19:10/23:10 czasu uniwersalnego,
* 1 września, w niedzielę w godzinach: 3:10/7:10/11:10 czasu uniwersalnego.

3 komentarze:

  1. mm dosyć interesująca książka ;P:

    OdpowiedzUsuń
  2. czytałam i bardzo mi się podobała. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ta książka bardzo mnie zaskoczyła. Męczyłam ją, ale pod koniec bardzo się ucieszyłam, że nie rzuciłam jej w kąt w połowie lektury :)

    OdpowiedzUsuń

Welcome in my world..