sobota, 27 września 2014

Eko Testy mydło marsylskie z listkami mięty

Witam,

dziś kolejna recenzja, tym razem: Mydło marsylskie 100g LISTKI MIĘTOWE Le Chatelard 1802Nigdy nie miałam niczego kosmetycznego z miętą ( oprócz oczywiście pasty do zębów ;p ), dlatego byłam bardzo ciekawa mydełka, nie myślałam że wygram testowanie, dzięki Natura Shop i ich akcji EKo Testy ;d Niestety musiałam na nie dość długo czekać :(- oczekiwanie na wszystkie adresy do wysyłki.Przyszło do mnie w zwykłej małej białej kopercie, samo mydełko było dobrze zawinięte folią bąbelkową. Produkt był zgodny z tym na obrazku, wszystko w porządku. Samo mydło było zapakowane w foliowe opakowanie na której były skład i najważniejsze informacje, producent niczego wyciętego ze snów nie obiecuje.Skład:

* Sodium Palmate -
sól sodowa oleju palmowego. Baza mydlana, czyli składnik myjący. Składnik pochodzenia roślinnego jednak silnie przewtarzany, przez co nie zachowuje swoich naturalnych właściwości.

Sodium Palmate -
palmitynian sodu/kwas palmitynowy, otrzymuje się go poprzez reakcję oleju palmowego z wodorotlenkiem sodu. Tworzy warstwę okluzyjną na włosach i skórze, zapobiegając tym samym nadmiernemu odparowywaniu wody. Nadaje połysk, zmiękcza, wygładza, odżywia i kondycjonuje. Może się przyczyniać do powstawania zaskórników na skórze. Pełni rolę emulgatora, który umożliwia powstanie emulsji, czyli połączenia fazy olejowej z wodną.

* Sodium Palm Kernalate

naturalne sole pochodzące z oleju z nasion palmowych, stosowane do środków myjących, mydeł. Sprawia, że produkt ma gładszą i bardziej smarowną konsystencję.

* Aqua- woda

* Parfum - związki zapachowe pochodzenia różnego.

* Palm Kernel Acid

Kwasy tłuszczowe z oleju z ziarn palmowych. Bogate w kwas palmitynowy.

Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące. Substancja stosowana jako renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową.

* Glycerin- Gliceryna, Alkohol Trójwodorotlenowy.

Hydrofilowa substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.

Humektant - zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywnośći wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów.

* Sodium Chloride- Chlorek sodu, sól kuchenna. Wpływa na konsystencję kosmetyków myjących - powoduje wzrost lepkość w preparatach zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne. Substancja stosowana w preparatach do higieny jamy ustnej jako substancja polerująca oraz redukująca nieprzyjemny zapach.

* Tetrasodium Etidranate-
Sól tetrasodowa kwasu etidronowego.

Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompleksuje jony metali. Dzięki temu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność.

Substancja dozwolona do stosowania w ograniczonym stężeniu (znajduje się na liście substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania). Maksymalne stężenie dopuszczane do stosowania:

w produktach do włosów to 1,5%
w mydłach to 0,2%

* Tetrasodium EDTA-
substancja rozpuszczalna w wodzie, stabilna chemicznie.

Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompleksuje jony metali. Dzięki temu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność.

* Mięta zielona, mięta kłosowa (Mentha spicata L.) –
gatunek rośliny z rodziny jasnotowatych. Pochodzi z Egiptu, południowo-wschodniej Europy (Albania, Jugosławia, Grecja, Kreta, Włochy) i Azji Zachodniej (Cypr, Izrael, Turcja, Liban, Syria), ale rozprzestrzeniła się też w innych rejonach świata o klimacie umiarkowanym. W Polsce jest antropofitem zadomowionym. Jest uprawiana w wielu krajach świata, również w Polsce.

Mięta zielona posiada bardziej owocowy oraz ostry smak niż inne rodzaje mięt, np. mięta pieprzowa. Wyciągi z mięty zielonej są głównie używane jako przyprawy do deserów, napojów, gum do żucia, stosuje się je do wyrobu pasty do zębów oraz wszelkiego rodzaju płukanek jamy ustnej, jak również jako środka leczniczego stosowanego głównie w przypadkach problemów z układem trawiennym. Mięta zielona jest popularnym ziołem, które możemy dodać do lemoniady (napój z dodatkiem soku cytrynowego) w upalne dni letnie. Liście mięty zielonej są tradycyjnie wykorzystywane do sporządzania galaretek miętowych, z którymi podaje się dania z pieczonej baraniny.

Należy zwrócić uwagę, że wszystkie gatunki mięty były i są używane w leczeniu problemów żołądkowych. Łagodzą one bóle żołądka, jak rownież pomagają w złagodzeniu nudności. Olejek aromatyczny z zioła jest stosowany w aromaterapii. Jego odświeżający, ostry zapach wdychany szczególnie podczas kąpieli parowej działa korzystnie na nasz system nerwowy, pobudzając naszą mentalną czujność. Wdychanie olejku z mięty zielonej również pomaga w otwieraniu zatkanych przegród nosowych oraz zatokowych. Herbatka ziołowa sporządzona z mięty zielonej z dodatkiem niewielkiej ilości miodu łagodzi również bóle gardła. Dzięki swoim właściwościom chłodzącym, kropla olejku z mięty zielonej umieszczona na czystą ściereczkę lub gazę i przyłożona do ciała potrafi tymczasowo złagodzić odczuwalne w organizmie gorąco, jak również ból spowodowany poparzeniem słonecznym.

* MICA-
pigment mineralny.

Daje efekt rozświetlonej skóry. Składnik szeroko stosowany w kosmetyce kolorowej (cienie, pudry, róże), dodawany również do kosmetyków pielęgnujących skórę i włosy ( zwiększa lśnienie włosów).

Nadaje perłowy wygląd kosmetykom.

Mika jest surowcem mineralnym wydobywanym z ziemi i dlatego może zawierać śladowe ilości metali ciężkich. Pod tym względem musi być odpowiednio kontrolowana. Dotychczas przeprowadzone badania wskazują, że tak znikome ilości metali ciężkich nie wpływają negatywnie na zdrowie ludzi, dlatego surowiec może być stosowany w kosmetykach bez żadnych ograniczeń.

* CI 77891-
Dwutlenek Tytanu.

Jest używany przede wszystkim jako pigment, ma silny efekt wybielający, rozjaśnia inne pigmenty. Silnie kryjący. Jest doskonałym filtrem UV. Można go stosować w podkładach, pudrach, cieniach, różach itp. Polepsza przyczepność. Dopuszczalne maksymalne stężenie: 25%. Dopuszczony do użytku w kosmetykach do: ust, oczu, twarzy i paznokci.

* CI 74260- syntetyczny zielony barwnik.

* Limonene-
składnik kompozycji zapachowych. Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99ta_zielona, http://pl.herbs2000.com/ziola/mieta_zielona.htm, http://www.kosmopedia.org/, http://arsenicmakeup.blogspot.com/p/baza-inci.html, http://blogkokoszki.euMoja opinia:


Pierwsza myśl gdy otworzyłam to mydełko: lody... lody miętowe z kawałkami deserowej czekolady. Moje ukochane, smakowite lody :)

Zapach jest także okey, delikatnie mydlano- miętowy.

Po drugie na prawdę chłodzi, oj szkoda, szkoda że nie dostałam go gdy wracałam z kursu oblana potem, a pierwszą myślą był prysznic. Jestem zmarzluchem, a robi się coraz chłodniej, więc dodatkowe chłodzenie jest średnim pomysłem. Byłby super na lato. Ale doświadczenie na prawdę pozytywne.

Ewidentnie ratunek na zmęczone, obolałe stopy.

Dobrze się pieni, fajnie myje, chłodzi, nie podrażnia i nie wysusza mojej skóry. Używałam go i pod prysznic, do mycia stóp i do mycia rąk (najczęściej).

Mydełko jak najbardziej polecam. Czy do niego wrócę? Nie wiem może, ale chyba mam ochotę na więcej mydeł o różnych zapachach.

1 komentarz:

Welcome in my world..